רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

שיווק באינטרנט

אחסון אתרים | אחסון אתר נכון

כל אתר אינטרנט זקוק לשרות אחסון אתרים. בין אם מקימים אחר תדמיתי בן 5 עמודים ובין אם מקימים פורטל ענק יש צורך לאחסן את האתר על גבי שרת שמחובר לרשת האינטרנט.

ניתן למצוא באינטרנט שרות של אחסון אתרים חינמי. האם כדאי להשתמש בשרות חינמי לאחסון האתר? חד משמעית לא.

כמו שלא הייתם מפקידים כסף אצל אדם זר ברחוב על מנת שישמור לכם עליו, ככה לא מפקידים אתר אינטרנט בידיים לא מוכרות. הקמת אתר אינטרנט כרוכה בהשקעה לא קטנה של זמן ומשאבים ולכן לא שווה לקחת סיכונים מיותרים.

עלות אחסון אתרים היא מאוד נמוכה ביחס לשאר ההוצאות שיש בתהליך בניית אתר. ניתן לאמר שזוהי ממש הוצאה שולית. אחסון אתר אינטרנט בגודל קטן-בינוני עולה כ -500 ₪ לשנה אצל חברת אחסון אתרים טובה. במקרה של פורטלים גדולים או של אתרי הורדות העלות עולה.

לאחסון האתר יש השפעות שיווקיות על האתר. מומחי קידום אתרים טוענים שהאלוגריתם של גוגל נותן העדפה לאתרים המאוחסנים בכתובת בה הם רוצים להופיע. כלומר אתרים בעברית עדיף שיאוחסנו בכתובת IP)) הנמצאת בישראל.

אחסון אתרים אינו רק מוצר פיסי שתכליתו אחסון של האתר. פעמים רבות בעל האתר נזקק לתמיכה טכנית ולכן יש חשיבות עליונה ליכולת לקבל תמיכה מחברת האחסון. אין כמעט בעל אתר שלא יוצר קשר עם חברת האחסון בזמן העלאת האתר. כמעט תמיד בעלי אתרים שאינם מתמחים בשרתים זקוקים לעזרה ויעוץ בנושא שרתים.

מומחים לקידום אתרים טוענים שיש גם חשיבות לסביבה בה מאוחסן האתר. אתר המאוחסן על אותו שרת עם אתרי הימורים וסקס עשוי להיפגע בדרוגים בשל סביבה זו.

כמובן, הנושא החשוב ביותר שמדברים על אחסון אתרים הוא הגיבוי. אתרים נופלים, אתרים מותקפים ע"י וירוסים, אתרים נופלים בשל טעויות מתכנת, אתרים נפרצים לכן חשוב מאוד לבחור חברת אחסון אתרים המבצעת גיבוי יומי שבועי או חודשי של כל הנתונים בהתאם להתעדכנות האתר.