רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

קידום אתרים

קידום אתרים בגוגל | קידום אתר במנועי חיפוש

הדרך היעילה ובדרך כלל המשתלמת ביותר להביא גולשים לתוך האתר היא על-ידי קידום אתרים (אורגני).

קידום אתרים תפקידו לגרום לאתר להופיע בראש תוצאות החיפוש בביטויים הרלוונטים לאתר.

בכדי להבין מה זה בדיוק קידום אתרים, כדאי לאמר כמה מילים על מנועי חיפוש והאופן בו הם פועלים.

מנועי חיפוש שמו להם למטרה להציג את התוצאות הרלונטיות ביותר לגולשים בהתאם לשאילתת החיפוש המבוצעת בהם.

במהלך שני העשורים האחרונים, השתכללו מאוד מנועי החיפוש בכדי להשיג מטרה זו. מנועי החיפוש פועלים בהתאם לאלוגריתם המתפתח כל העת ע"י צוותי מהנדסים המפעילים את מנוע החיפוש.

גוגל הפך להיות מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בעולם, כיוון שהוא נותן את התוצאות הרלוונטיות ביותר לשאילתות החיפוש.

האלוגריתם על-פיו מנועי החיפוש עובד לא מפורסם והוא ידוע אך ורק לאותם מהנדסים שמפעילים אותו. מנועי החיפוש אינם מפרסמים את אופן פעולת האלוגריתם משתי סיבות:

1. שלא יעתיקו מהם המתחרים ויבנו מנוע חיפוש זהה בטיבו.

2. שבעלי אתרים לא יבצעו מניפולציות על התוצאות שמנוע החיפוש מציג.

לאור המידע החסר בנוגע לאופן פעולת מנועי החיפוש, קם מקצוע חדש יחסית המכונה בעברית קידום אתרים ובאנגלית S.E.O.

מטרת העוסקים במקצוע היא להבין כיצד מנוע החיפוש פועל ולהתאים את האתרים אותם הם מקדמים לאלוגריתם של מנועי החיפוש.

בישראל מנוע החיפוש הפופולארי וכמעט היחידי הוא גוגל ולכן כאשר מדברים על קידום אתרים הכוונה היא לקידום אתרים במנוע החיפוש גוגל.

מקדמי אתרים רכשו עם השנים לא מעט ידע באשר לדרך פעולתם של מנועי החיפוש וקיים ויכוח מתמיד בקרב קהילת מקדמי האתרים כמה באמת יודעים וכמה יש עוד לחקור להתעמק ולהבין.

באופן כללי כאשר מנוע חיפוש כדוגמת גוגל בוחן עמוד מסויים בתוך אתר אינטרנט על-מנת לקבוע את מיקמו במילת חיפוש מסויימת, נבחנות שתי קבוצות עיקריות של פרמטרים:

1. מה יש בתוך אותו דף – כמה מילים יש באתר ?כיצד האתר בנוי? מה צפיפות מילות המפתח? מהן המילים המודגשות? מהן הכותרות וכותרות המשנה וכו' (100-200 פרמטרים שונים בתוך כל דף).

2. מה אתרים אחרים "אומרים" על אותו דף אינטרנט. באינטרנט עדות של אתר על אתר אחר מתבטאת בקישור. כאשר אתר A מקשר לאתר B, יש בכך אמירה כלשהי מצד אתר A.

קישורים באינטרנט זה נושא סבוך ומורכב ויש לו רבדים רבים ולכן רק אומר שאנשי גוגל היו הראשונים ששכללו מאוד את מנוע החיפוש בכך שהעניקו משקלים שונים לכל קישור ברשת.

קידום אתרים כולל את השלב המקדים בו מבוצע מחקר מילים. המטרה במחקר המילים היא לקבוע אילו מילים וביטויים כדאי לקדם. המטרה היא לאתר ביטויים בעלי נפח חיפוש גבוה, תחרות נמוכה (ניתן להביא למקומות הראשונים) וכמובן ביטויים שיביאו גולשים רלוונטים לאתר.