רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

פרסום בגוגל - גוגל אדוורדס

פרסום בגוגל אדוורדס היא דרך פשוטה, מהירה ונוחה להגיע לקהל ממוקד במהירות ובנוחות.

קידום אתרים אורגני לוקח זמן. בזירות תחרותיות קידום אתרים בגוגל אורגני עשוי לקחת מעל לשנה ולעיתים מספר שנים. פרסום בגוגל באמצעות גוגל אדוורדס היא דרך מצויינת להביא גולשים רלוונטים לאתר מיד לאחר הקמתו מבלי לחכות.

לפני שיוצגו הייתרונות הרבים של הפרסום בגוגל חשוב להדגיש שאומנם זוהי דרך מצויינת להביא גולשים ממוקדים לאתר, אך כל גולש שמגיע לאתר עולה לבעל האתר כסף.

כמה כסף? תלוי בתחרות בין המפרסמים השונים. לעיתים גולש עולה 5 אגורות לבעל האתר ולעיתים 50 ₪. בחו"ל הסכומים יכולים להגיע למאות שקלים עבור כל גולש.

הקמת מסע פרסום בגוגל הוא עניין פשוט יחסית. גוגל דאגו שכל אחד יוכל לפתוח מסע פרסום לאתר שלו בקלות ובנוחות. הקמת מסע פרסום יעיל ורווחי זה כבר עסק למקצוענים.

אומנם כל אחד יכול לפרסם בגוגל אדוורדס, אך רק מעטים יודעים כיצד לעשות זאת נכון.

המערכת פשוטה אל יש בה עשרות אפשרויות שכדאי להכיר ולהשתמש בחלקן. הכרות עם חלק קטן מהאפשרויות עשויה לגרום לניהול מסע פרסום לא יעיל.

על-מנת להכיר את מערכת הניהול של גוגל אדוורדס, כדאי להקים מסע פרסום ולפני שמפעילים אותו (מכניסים את פרטי כרטיס האשראי) כדאי לקרוא את המדריכים הרבים הקיימים ברשת. באנגלית יש מאות ואולי אלפי מדריכים ובעברית קיימים כמה עשרות מדריכים.

כדאי להתחיל במדריך הרשמי של גוגל אדוורס ולאחר מכן לפנות למדריכים לא רשמיים. גוגל לא אומרים לנו הכל, כיוון שמטרתם היא להרוויח כסף ומטרת המפרסם היא לחסוך בעלויות ולהקים מסע פרסום אפקטיבי.

אין קיצורי דרך. לא ניתן להקים לבד, מסע פרסום אפקטיבי מבלי להכיר את אפשרויות המערכת. לצורך הכרה בסיסית עם אפשרויות גוגל אדוורדס יש להשקיע מספר שעות בקריאת המדריכים.

בעלי תקציב קטן – מומלץ לנסות לפתוח לבד מסע פרסום.

בעלי תקציב בינוני-גדול – מומלץ לפנות לחברה שמתמחה בפרסום בגוגל. אומנם תצטרכו לשם לחברה כזאת עמלה בגובה 10%-20% אך תחסכו עשרות אחוזים במדיה עצמה (התשלום המועבר לגוגל).

כיצד גוגל אדוורדס עובד?

השיטה היא לכאורה פשוטה למדי: המפרסם מנסח מודעה וקובע בצד אילו מילים הוא רוצה שהמודעה תופיע. גוגל על סמך הצעת המחיר שמוכן לשלם המפרסם בשכלול הרלונטיות של המודעה קובע היכן תמוקם המודעה.

כמה שזה נשמע פשוט זה למעשה מסובך. בדומה להשקעה בבורסה, קל מאוד להתקשר לפקיד הבנק לבקש ממנו שיקנה עבורך מנויות, אך מי שעו��ה זאת בלי באמת להבין במניות כנראה מאוד שיפסיד חלק ניכר מכספו במוקדם או במאוחר.

כל מי ששוקל לפרסם בגוגל אדוורדס צריך לקבל החלטה או ללמוד להכיר את המערכת או לתת למישהו שמכיר את המערכת לנהל את הפרסום עבורו.